LOADING...

BİZİM DÜNYAMIZ

Amara World Certificates

MAVİ BAYRAK

MAVİ BAYRAK

Mavi Bayrak, plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülüdür. Bu ödül deniz suyunun temizliğini, çevre yönetimine önem verildiğini, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığını, plaj veya marinayı kullananların ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve güveliğini garanti etmektedir. Bu nedenle bir marka veya “Eko-Label” özelliğini taşımaktadır. Ülkemizde Mavi Bayrak Projesi 1993 yılından bu yana, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülmektedir.

YEŞİL YILDIZ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri” projesi kapsamında, bakanlık tarafından tesislere, belirlenen kriterlere uymaları koşuluyla verilen bir çevre etiketi uygulamasıdır. Bu sertifikanın amacı su tasarrufunu, enerji verimliliğinin arttırılmasını, çevreye zararlı maddelerin tüketiminin ve atık miktarının azaltılmasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesini ve konaklama işletmelerinin yatırım aşamasından itibaren çevreye duyarlı olarak planlanmalarını sağlamaktır.

TUI UMWELT CHAMPION

TUI UMWELT CHAMPION

TUI environmental award is a special glory for TUI hotel partners who play an active role by protecting the environment and assuming social responsibility. The Competition was organized among many distinguished hotels who play an active role in the field of environmental protection and assuming social responsibility, in competition of Environmental Champion 2011, Amara Wing Resort Comfort is awarded special  through it’s excellent performance and activities in the area of sustainable hotel management.