Amara World Hotels | Dolce Vita Restaurants

Restaurantlar

AMARA ANA RESTORAN

Otelimiz, zengin yiyecek ve içecek konseptine sahip 10 adet tematik A’la Carte restoranı, farklı konseptlerle dekore edilmiş 3 ayrı restorandan oluşan ana restoranı, bistro ve çeşitli barları ile yüksek kalite standartlarında hizmet sunmaktadır.

CASANOVA

Esas adı Giacomo Girolamo Casanova, 1725’te Venedik’te doğan, bir aktris ve kemancının oğlu. Asker, casus, diplomat, yazar, maceracı, çapkın, çok yönlü insandır. Kazanova’nın en belirleyici özelliği iyi yaşamaktı. O sevdi mi tam seven tatlı bir serseri, ünlü bir avukat olabilecek kadar parlak bir talebeydi. Operetler besteliyordu ve 20’den fazla kitap yazmıştı. Küçük kardeşinin, İngiliz kralının gayrimeşru çocuğu olduğu söylenen bu yakışıklı genç adam Avrupa kraliyet ailelerinin saraylarında aranan bir kişilikti. O kadar iyi bir işadamı ve kumarbazdı ki Fransız devletinin ilk milli piyangosunu o kurdu. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük hapishane kaçışlarından birini gerçekleştirdi. Ama biz onu yüzlerce kadını cezbeden o tatlı çapkın olarak tanıdık. Biz de Kazanova’nın hınzır zevkini sizlerin de hissedebilmesi için, nadide deniz ürünleri ve balıklarla, sıra dışı bir menü hazırladık sizlere.

PESCATORE

İtalyanca “balıkçı” demektir. Kulağa hoş gelen yapısından dolayı Türkiye’de ve dünyada birçok balık restoranı bu adı taşır. Akdeniz’e bakan dik bir tepenin üzerindeki bu klasik balık restoranımızda, taze balık ve deniz ürünlerini damak tadınıza en uygun şekilde pişirip, beğeninize sunuyoruz.

KUŞHANE

Osmanlı İmparatorluğu, yüzyıllar boyunca geniş coğrafyalarda hüküm sürmüş ve farklı milletlerle komşuluk etmiştir. Bu zaman dilimi içerisinde toplumların yaşam kültürleriyle bir sentez oluşturmuş ve bereketli toprakların sunduğu tatlar ile Osmanlı saray mutfağının zenginleşmesini sağlamıştır. Osmanlı Saray Mutfağı; Orta Asya, Balkanlar, Orta Doğu (İslam dünyası), kısmen Akdeniz ve Avrupa yemek kültürlerinin harmanlanmasından oluşan geniş bir yelpazeye sahiptir.

BELLA GUSTO

İtalyanca güzel tat demektir. İtalyan mutfağının en güzel lezzetlerini burada bulacağınızın göstergesidir. İtalyan Mutfağı İtalyanlar yaratıcılıklarıyla, ülkenin güneşli ve canlı iklimini yemeklerine yansıtmışlardır. Coğrafi konumu itibariyle Avrupa’nın doğal besin kaynakları açısından en güzel yerlerine sahip olan İtalya bu sayede, zeytinyağı için zeytin, şarap için üzüm, makarna ve ekmek için buğday gibi doğal ürünleri, sebze çeşitlerini, balık ve dana eti, tavşan, kümes hayvan etlerini kullanarak, rafine lezzetlerden oluşan dünyaca meşhur bir mutfağa sahiptir.

ZEN ASIA

Zen, Budizm’in okullarından biridir. Zen diğer Budist okulların arasından aydınlanma amacıyla yapılan meditasyona verdiği önemle ayırt edilir. Zen Okulunun en önemli savı Buda’nın öğretisinin sözle anlatılamayacağıdır. Zen sanat eserlerinde çarpıcı bir sadelik ve kendiliğindenlik göze çarpar. Aktarılamayanı aktarmak amaçlanmıştır. Tıpkı elindeki lotus çiçeği tutan Buda’nın vermek istediği mesaj gibi. ÇİN MUTFAĞI Çinlilerin kendilerine özgü yemek pişirme, hazırlama ve servis yapma yöntemleri vardır. Kızartma ve buharda pişirme en çok kullanılan yöntemlerdir. Yemekler çok yüksek ateşte ve Wok denilen tavalarda çabuk pişirilir. Çin yemekleri genellikle lokma büyüklüğündedir. Yemek çabuk pişirildiği için besin değerleri ölmez ve sebzeler gevrek kalır. Çok çeşitli baharat ve soslarla değişik ve hoş aromalı tatlar yaratılır. Yemeklerde soya yağı kullanıldığı ve genelde sebze ağırlıklı olduğu için sağlığa en faydalı mutfaklardan biridir. Çin mutfağında ekmek yoktur, ekmek yerine yemeklere buharda pişmiş pirinç eşlik eder.

TAVERNA

Latince kulübe ve dükkân anlamına gelen “taberna” kelimesinden gelir. Bütün dünyada Rum yemekleri sunan küçük lokantaların ortak adı olarak kullanılır. Tavernalar ve Yunan mutfağı birbirinden ayrılmaz biçimde Yunan Kültürünün çok önemli bir parçasını oluşturur. Yunan Mutfağı Türk mutfağına birçok açıdan benzeyen mutfaklarında her türlü yiyecek bulunur. Akdeniz ülkesi olarak balık yemekleri boldur. İçki de çok içtikleri için yemeklerinde mezeyi bolca kullanırlar. Ayrı bir meze kültürü gelişmiştir. Zeytinyağlı yemekler, Yunan mutfağının temel özelliğidir. Musakka, güveç, her türlü çorba da yaygın yiyecekler arasındadır. Ege otlarını da salata ve yemeklerde kullanırlar.

DOLCE SOGNO

İtalyanca “Tatlı Rüya” manasına gelen Dolce Sogno, Vip lounge a la carte hizmeti ile misafirlere ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır.

FELLİNİ

Cafe Bistro 24 saat hizmet veren Fellini A’ la Carte Restoran’da açık büfe servisi verilmektedir.

X-ENDER RESTAURANT

İskender ve kebap çeşitleri ile hizmetinizde.

POSEIDON RESTAURANT

THE HOOK

Aqua Bistro & Fastfood

BURGER STATION

Ev yapımı burgerler ile Burger Station hizmetinizde.

THE GLAMOUR

Pasta, dondurma ve çikolata çeşitleri ile enfes tatlar bir arada..

MEDITERRANEAN SNACK RESTAURANT